loader image
Primăria Caracal
Slide
03 Jun 2022

Prima Piaţă Volantă din Caracal se deschide, sâmbătă, în zona centrală a municipiului.

Categorie - Stiri

Încurajăm consumul de produse românești de calitate.

Mâine, 4 iunie 2022, începând cu ora 09.00, în zona centrală, deschidem prima piață volantă în Caracal pentru a oferi producătorilor agricoli autohtoni ocazia să își comercializeze produsele. Astfel, cetățenii vor avea acces la legume și fructe proaspete și de calitate la preț de producător.

Lista producătorilor autorizați precum și datele privind produsele pe care le comercializează va putea fi consultată pe site-ul Primăriei.

“Am verificat fiecare producător pentru a ne asigura că în piață vor ajunge produsele proaspete mult dorite de fiecare român”, susține primarul municipiului Caracal, Ion Doldurea.

• SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR REGIM PERMISE DE CONDUCERE ȘI ÎNMATRICULARE A VEHICULELOR OLT - CENTRUL LOCAL SECUNDAR CARACAL

• PROGRAMĂRI ONLINE

• Ziare Locale