loader image
Primăria Caracal
Slide
14 Mar 2022

În vederea realizării investiției Construire ansamblu rezidențial generat de imobilul amplasat pe: Str. Tîrgul Nou, nr. 80B (fosta Tîrgul Nou nr. 80B, 80C, str. Sabinelor, nr. 42), Municipiul Caracal, Județul Olt

Categorie - PUZ/PUD etapa pregătitoare

ARGUMENTARE: În baza Certificatului de Urbanism, nr. 204/15.10.2021 emis de Primăria Municipiului Caracal, s-a elaborat un Studiu de oportunitate în vederea obținerii Avizului de Oportunitate necesar inițierii Planului Urbanistic Zonal și Regulamentului Urbanistic Local aferent în vederea realizării investiției Construire ansamblu rezidențial prin care se reglementează condițiile în care se poate construi pe terenul identificat cu nr. cadastral 57809.  Imobilul situat pe Str. Tîrgul Nou, nr. 80B (fosta Tîrgul Nou nr. 80B, 80C, str.Sabinelor, nr. 42), Mun. Caracal, jud. Olt se află în subzona Li3-locuințe individuale și colective mici, cu maxim P+2 niveluri, în zone de restructurare.

• SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR REGIM PERMISE DE CONDUCERE ȘI ÎNMATRICULARE A VEHICULELOR OLT - CENTRUL LOCAL SECUNDAR CARACAL

• PROGRAMĂRI ONLINE

• Ziare Locale